Lista aktualności Lista aktualności

Czerskie Święto Krwiodawstwa

24 czerwca wzięliśmy udział w Czerskim Święcie Krwiodawstwa.

Święto dedykowane jest dawcom krwi, obchodzone corocznie 14 czerwca w dzień urodzin Karla Landsteinera, który w 1901 roku odkrył grupy krwi za co otrzymał nagrodę Nobla.

Wydarzenie to było okazją do zwiększenia świadomości potrzeby zapewnienia pacjentom dostępu do bezpiecznej krwi i preparatów krwiopochodnych oraz podziękowania honorowym krwiodawcom za ratujący życie dar krwi.

Do akcji oddania krwi również przystąpili pracownicy z naszego nadleśnictwa, dzieląc się „cząstką" siebie. Warto dodać, że robią to regularnie, oddając ją bezinteresownie drugiemu człowiekowi.

Zarząd Koła HDK w Czersku wraz z Panią Burmistrz Jolantą Fierek na ręce Pana Nadleśniczego Ireneusza Bojanowskiego złożyli podziękowanie za długoletnią współpracę i okazywaną pomoc ze strony nadleśnictwa.

Nadleśniczy podziękował osobom, które bezinteresownie oddają krew, organizatorom Czerskiego Święta Krwiodawców i Władzą Gminy za zaangażowanie i promowanie tejże pięknej akcji. Powiedział o pięknym darze jakim jest dzielenie się cząstką siebie, zachęcając młodych ludzi do rozpoczęcia przygody z krwiodawstwem.

W czasie każdej sytuacji kryzysowej, katastrofy - naturalną reakcją każdego człowieka jest pytanie:

 „co mogę zrobić?" „jak mogę pomóc?"

……………..„oddaj krew, oddaj ją teraz, oddawaj ją regularnie"

KREW ŁĄCZY NAS WSZYSTKICH…. do zobaczenia na kolejnej akcji poboru krwi.