Lista aktualności Lista aktualności

Gościliśmy grupę „Jarzębinki” ze Śliwic

W piątkowe popołudnie na terenie Leśnictwa Okręglik gościliśmy grupę ze stowarzyszenia „Jarzębinki” ze Śliwic.

Po przywitaniu 40 osobowej grupy przez Leszka Pultyna – zastępcy nadleśniczego przeszliśmy do realizacji planu naszego spotkania. Pierwszym punktem programu była wizyta w miejscowości Zapora dawniej Mylof. Jak sama nazwa mówi znajduje się tam zapora wodna, która spiętrza wody rzeki Brdy, ma tutaj swój początek Wielki Kanał Brdy.

Miejscowość słynie z Zakładu Hodowli Pstrąga, który dzięki gościnności kierownictwa mieliśmy okazję obejrzeć. Specyfikę hodowli pstrąga tęczowego przybliżył Pan Dariusz Ciemiński – Prezes Zakładu Hodowli Pstrąga, za co dziękujemy.

Następnie udaliśmy się do leśniczówki Okręglik, gdzie Leszek Pultyn – opowiedział o  historii powstania kapliczki wybudowanej w 1924 roku przez miejscowych leśników oraz o tablicy upamiętniającej czerskich leśników – ofiar reżimów hitlerowskiego i stalinowskiego z okresu II wojny światowej i tuż po jej zakończeniu.

Po pamiątkowym zdjęciu zagościliśmy w domku myśliwskim Koła Łowieckiego nr 147 „Sokół" gdzie przy kawie i pieczonej kiełbasce korzystaliśmy z uroków naszych czerskich lasów. Czerwcowe spotkanie seniorów było także okazją do wspólnych śpiewów, przy brzmieniu akordeonu.

Dziękujemy za odwiedziny i zapraszamy za rok.