Lista aktualności Lista aktualności

Harcerze w lesie

W lipcu tego roku na terenie Nadleśnictwa Czersk w leśnictwie Spierwia obóz rozbili harcerze z Okręgu Staropolskiego Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej z siedzibą w Pionkach.

Teren przeznaczony na miejsce obozowe harcerzy jest położony na malowniczym cyplu nad jeziorem Trzemeszno. W otoczeniu sosen ponad 60 harcerzy, stworzyło z żerdzi w kilka dni, niesamowitą infrastrukturę. Była kuchnia ze zbudowanym specjalnie piecem, stołówka, prysznice, punkt p-poż. oraz piętrowe namioty. Za każdym razem jak przyjeżdżaliśmy do harcerzy, panował tam spokój i porządek. Harcerze w ciągu dnia często wędrowali w naszej okolicy oraz udoskonalali swoje umiejętności survivalowe.

Tradycją już jest, że za darmowe udostępnienie terenu pod obóz, wykonują oni drobne prace z zakresu gospodarki leśnej na rzecz nadleśnictwa lub leśnictwa na terenie którego się znajdują.

W tym roku prawie wszyscy obozowicze pomogli nam w pielęgnowaniu upraw. W oddziale 41 c wypielęgnowali uprawę sosnową na pow. 1 ha. Prace tą wykonali bardzo dobrze. Teraz śmiało można powiedzieć, że harcerze mają swój drobny wkład w hodowlę lasu w leśnictwie Spierwia.

Czuwaj i   Darz bór!