Lista aktualności Lista aktualności

Rowerami przez klęskę

„Zamiast marnować czas, zrób coś dla ziemi i zasadź las!” - takie hasło przyświecało rajdowi rowerowemu „Odjazdowy Bibliotekarz”, który odbył się 9 czerwca 2018 r. Akcja przyciągnęła miłośników książek z trzech bibliotek: Brus, Czerska oraz Rytla. Współorganizatorem imprezy było Nadleśnictwo Czersk.

Propagowanie czytelnictwa, integracja mieszkańców, ale także przybliżenie tematyki ubiegłorocznej klęski, która dotknęła okoliczne lasy – to cele, które obrali sobie organizatorzy wydarzenia. Pomarańczowy (bo taki kolor wybrali pasjonaci czytelnictwa) peleton wyposażony w ozdobne plakietki, szprychówki i koszulki z daleka przyciągał wzrok.  Punktem docelowym, do którego dotarły wszystkie grupy rowerzystów, był Giełdon. Po przywitaniu Zastępca Nadleśniczego Nadleśnictwa Czersk Leszek Pultyn w kilku słowach przedstawił obecną sytuację na klęskowisku, a także zapewnił, że - mimo zniszczeń - nasze tereny mają jeszcze wiele do zaoferowania zarówno turystom, jak i mieszkańcom.


Na polanie przy jeziorze odbyły się liczne konkursy promujące czytelnictwo, wręczono także upominki najmłodszemu i najstarszemu uczestnikowi Rajdu. Nadwątlone siły można było natomiast podreperować smaczną grochówką.