Lista aktualności Lista aktualności

Super Drwal 2017

Czwartą edycję zawodów drwali Super Drwal organizowaną przez Zakład Usług Leśnych Leszka Szarmacha ze Strugi rozegrano w sobotnie popołudnie 22 lipca 2017 roku na stadionie miejskim w Czersku.

Tradycyjnie już Nadleśnictwo Czersk było współorganizatorem imprezy i jak zawsze wystawiliśmy stoisko promocyjne nadleśnictwa. Pracownicy nadleśnictwa: Adam, Przemek, Rafał i Krzysztof  przez cały czas trwania imprezy odpowiadali na pytania, organizowali minikonkursy i dzielili się swoją wiedzą na tematy leśne. Oprócz gadżetów nadleśnictwa na naszym stoisku można było zdobyć prawdziwe drzewko! Wystarczyło wykazać się minimalną wiedzą leśną – rozpoznać kilka pędów znanych drzew, czy rozpoznać gatunek drzewa po jego korze. Stoisko jak zawsze cieszyło się dużym zainteresowaniem – łącznie przewinęło się przez nie kilkaset osób.

Zawody drwali rozpoczęły się punktualnie o 15. Po krótkich powitaniach przez organizatora – Leszka Szarmacha, współorganizatorów -  nadleśniczego Nadleśnictwa Czersk  - Ireneusza Bojanowskiego oraz wiceburmistrza Czerska – Grzegorza Klauzę – zawodnicy rozpoczęli zmagania.

Do zawodów przystąpiło 6 drużyn:

- ZUL Leszek Szarmach

- ZUL Krygowscy S.C.

- ZUL Tadeusz Sokołowski

- ZUL Paweł Jędrzejewski

- Technikum Leśne w Tucholi

- OSP Krąg

Rozegrano 6 konkurencji:

- Ścinka drzew
- Łupanie drewna
- Wymiana łańcucha

- Moja-twoja
- Okrzesywanie
- Krążki

W czasie przerw wykazać się mogli także kibice w łupaniu kostek cukru oraz przy cięciu drewna piłą ręczną – tradycyjna „moja-twoja". Jako, ze pogoda dopisała kibiców było sporo, chętni do udziału w konkurencjach również znaleźli się bez problemu.

Plan zawodów był napięty, ale udało się zrealizować wszystkie jego punkty i tuż po godzinie 20 przystąpiono do dekoracji zwycięzców. W zawodach drużynowych klasyfikacja przedstawiała się następująco:

I miejsce – ZUL Leszek Szarmach

II miejsce – Technikum Leśne  w Tucholi

III miejsce – ZUL Paweł Jędrzejewski

Wyróżnieni zostali również zawodnicy wygrywający poszczególne konkurencje. Gratulujemy wszystkim uczestnikom zawodów. Warto zauważyć, ze młodzi chłopcy z Technikum Leśnego rywalizowali z zawodowcami jak równy z równym – o czym świadczy zdobyte drugie miejsce. Cieszy, że do zawodów przystępują nie tylko zawodowcy związani z lasem, ale zjawiła się również drużyna strażaków z OSP Krąg – wyrazy szacunku dla druhów.

Jak zapewniał organizator, za rok odbędą się piąte, jubileuszowe zawody Super Drwal, toteż również my zapraszamy za rok. Do zobaczenia!

 

Obszerna fotorelacja oraz materiały wideo na naszym profilu na Facebook`u