Asset Publisher Asset Publisher

Światowy Dzień Ziemi

Dzień Ziemi to największe ekologiczne święto świata. W tym roku obchodzimy je pod hasłem "Zmieniaj nawyki - nie klimat!".

Jak co roku Nadleśnictwo Czersk wspiera wszelkie inicjatywy proekologiczne i włącza się we wszystkie działania zwieszające świadomość ekologiczną społeczeństwa.
W tym roku w ramach podziękowań za wsparcie przedstawiciele nadleśnictwa zostali zaproszeni na obchody Dnia Ziemi jako goście honorowi do Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Janusza Korczaka w Czersku.
W tym dniu szkoła dokonała podsumowania działalności ekologicznej.
1. Szkoła podejmujemuje działania, aby osiągać nawyki ekologiczne:
- Uczniowie cały rok zbierają baterie;
- Prowadzi zbiórkę zużytych telefonów komórkowych i innych multimediów;
- Dwa razy w roku organizuje zbiórkę makulatury;
- Organizuje zbiórkę odzieży używanej
2. W ramach działań edukacyjnych, czyli poszerzanie wiedzy przyrodniczej i ekologicznej szkoła razem z nadleśnictwem rozwija świadomość ochrony środowiska poprzez organizację:
- Gminnego konkursu przyrodniczego dla klas IV
- Konkursu ,,Przyroda wokół nas"
- Gminnego konkurs przyrodniczego dla klas VI
- Szkolnego konkursu ekologicznego dla klas IV
Ten uroczysty apel był dla wszystkich uczestników nie tylko imprezą szkolną, ale przede wszystkim lekcją ekologii.

Sadzenie drzewek w Szkole Filialnej w Łubnej

W ramach edukacji przyrodniczo-leśnej, wzorem lat poprzednich zostało zorganizowane spotkanie dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Janusz Korczaka w Czersku z leśnikami z Nadleśnictwa Czersk. Spotkanie to miało miejsce w Łubnej, gdzie znajduje się filia Szkoły Podstawowej nr 1. W spotkaniu uczestniczyło około 30 przedszkolaków i uczniów wraz z opiekunkami i Panią Dyrektor Bożeną Spicą. Inżynier Nadzoru Mirosław Łangowski przeprowadził pogadankę na temat wiosennego sadzenia lasu. W celu praktycznego poznania pracy leśników dzieci z pomocą Inżyniera Nadzoru sadziły żywotniki. Praca przebiegała w atmosferze zabawy, a jej wynikiem był piękny żywopłot. Przy okazji spotkania dzieci miały okazję obejrzeć żywopłot, który posadzili wcześniej ich koledzy. Pomogło to uświadomić dzieciom ile trudu i czasu potrzeba, aby wyhodować piękny las. Na koniec Inżynier Nadzoru serdecznie podziękował dzieciom, co stanowiło miły akcent kończący kolejne i na pewno nie ostatnie spotkanie.