Asset Publisher Asset Publisher

Już po rajdzie…

Z lekkim niepokojem obserwowaliśmy zmiany pogodowe w piątkowy wieczór, ale okazało się, że w rześki sobotni poranek 22 września bez przeszkód ruszyliśmy w trasę IV edycji Facebook`owego Rajdu Rowerowego Leśników.

Trasa tegorocznego rajdu wiodła przez teren aż sześciu leśnictw naszego nadleśnictwa, w tym trzech poszkodowanych w ubiegłorocznej nawałnicy. Podziwialiśmy piękne lasy leśnictw Czersk, Malachin i Juńcza, do zadumy nad siłą żywiołu skłonił nas widok zniszczonych powierzchni na terenie leśnictw Płecno, Ostrowy i Olszyny. Przejazd był okazją do pokazania uczestnikom zaawansowania prac uprzątających, w tym również świeżo posadzonych na zniszczonych powierzchniach upraw.

Dzięki uprzejmości pana Dariusza Łapińskiego – właściciela zakładu usług leśnych, mieliśmy możliwość obejrzenia, wejścia do kabiny oraz zobaczenia „w akcji” specjalistycznego sprzętu do pozyskania i zrywki drewna – harwestera i forwardera.

Po przejechaniu blisko 32 km, po drodze wzmocnieni pyszną grochówką, po blisko sześciu godzinach dotarliśmy do leśniczówki Malachin, gdzie czekali na nas nadleśniczy Nadleśnictwa Czersk – Ireneusz Bojanowski wraz z leśniczym Januszem Talaśką. Po krótkim podsumowaniu razem piekliśmy kiełbaski i wspominaliśmy trasę, mając nadzieję na ponowne spotkanie za rok.

Serdeczne podziękowania składamy gospodarzom rajdu pp Arlecie i Januszowi Talaśka, za jak zawsze niezawodną gościnność i pomoc w organizacji rajdu, Teresce Mani i Halinie Grabańskiej za pyszne wypieki.

Do zobaczenia za rok – Darz Bór !

 

Obszerna fotorelacja na naszym profilu na Facebook`u